Centrum napraw samochodów

O mnie

Uwielbiam spędzać godziny przy samochodzie i właśnie porady związane z ich naprawianiem zaprezentuję już wkrótce!

 

Każdy z nas wie jak dobrym i często stosowanym sposobem na ograniczenie prędkości ale i ruchu jest zamontowanie progów zwalniających. Jest to chyba rozwiązanie, które ma więcej zalet niż wad. Przede wszystkim jest tanie - a właśnie takich rozwiązań szuka się w naszym kraju. Jest szybkie i łatwe w montażu ale też przynoszące efekty. Zdarza się jednak, że czasami się psują/niszczą tyle tylko, że z ich naprawą nie ma problemu. Zawsze można wymienić - przecież są tanie ;)

 

images (40).jpg

Wielu kierowców nie jest zadowolonych z powodu ich montażu - wielu z nas jednak nie myśli o tym, że są one montowane w okolicach naprawdę potrzebujących bezpieczeństwa. Bo znajdziemy je w okolicach szkół, przedszkoli, szpitali czy też osiedli. Mają zapewnić bezpieczeństwo nie tylko nam ale przede wszystkim naszym dzieciom. Progów zwalniających nie można montować w okolicach dróg głównych - mogą znajdować się tylko na drogach bocznych.

images (41).jpg

Wielu kierowców uważa, że progi zwalniające zdecydowanie źle wpływają na auto - zawieszenie i amortyzatory. Pewnie i tak ale tylko w sytuacji gdy niewłaściwie dostosujemy prędkość. W takich sytuacjach może skończyć się nawet uszkodzeniem miski olejowej czy też zderzaka. Jeśli dopasujesz prędkość to z pewnością nic Ci się nie stanie. A i rada dla tych, którzy nie zauważyli progu - jeśli w ostatniej chwili zobaczysz próg i masz dużą prędkość- nie hamuj - hamowanie w takiej sytuacji dodatkowo obciąża zawieszenie.

pobrane (9).jpg

Sam jestem jak najbardziej za ich montowaniem - 5 minut później dojadę na miejsce ale wiem, że nikomu nie wyrządzę krzywdy. A Ty? Jesteś za czy wolisz dalej uważać, ze niszczą Ci auto?